Merit Grup

MERİT GRUP’tan Üniversiteye başlayacak öğrencilere TAM DESTEK

İstanbul merkezli bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Merit Şirketler Grubu, 2023-2024 Akademik Yılı’nda Mardin’deki Devlet Liselerinden mezun olan ilk 5.000 öğrenciye burs, staj ve iş fırsatları sunacak. Ayrıca, Mardin’de Masa Tenisi dalında faaliyet gösteren Merit Grup Real Mardin Spor Kulübü’nün ana sponsoru olarak, “Bir Dokun Bin Olsun” Projesi çerçevesinde üniversite öğrencilerini destekleyecek.

Merit Şirketler Grubu’nun kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Zafer Karataş’ın önerisiyle başlatılan proje, Mardin’deki Devlet Liselerinden mezun olan başarılı öğrencilere meslek seçimlerinde rehberlik yapmayı ve geleceklerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Başkan Zafer Karataş, Mardinli Tıp Doktoru Aziz Sancar’ın Nobel Tıp Ödülü kazandığını hatırlatarak, geleceğin Nobel Ödülünü kazanacak mühendislerin yetişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Proje kapsamında, elektronik, bilgisayar, yazılım, bilişim sistemleri, mekatronik mühendislik gibi alanlarda eğitim alan öğrencilere burs, staj ve iş fırsatları sunulacak. Bu inisiyatif 2022-23 Öğretim Yılı’nda başlatılmış ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Merit Grup’un hedefi, 10 yıl içinde en az 100 Mardinli mühendisin dünyanın önde gelen bilişim firmalarında veya seçkin üniversitelerde akademisyen olarak istihdam edilmesini sağlamaktır.

https://www.mardiniletisimgazetesi.com.tr/egitim/merit-gruptan-basarili-ve-yetenekli-ogrencilere-tam-destek/