Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Mardinli kızlarımızın başarıları ile gururlanıyoruz.
Mardin sevdası doğal olarak Mardin dışında yaşayanların daha yoğun hissedebilecekleri bir duygu.  
Bu nedenle Mardin’e bir yönü ile dokunma şansı ortaya çıktığında Mardine olan aidiyet duygunuz hemen sizi zihinsel olarak yönlendiriyor.
Mardinli Gençlerimizin Eğitim ve Spor alanında gelişmeleri büyük gururla söyleyebilirimki Grubumuzun en fazla önem verdiği Sosyal Projeleridir.

Bu bağlamda;
2016 Ekim ayında Mardin Artuklu’da “ Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim Uyguluma Okulu “’muzu  engelli çocuklarımız için açtık.
2018’de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) bünyesinde oluşturduğumuz “ Hayriye Karataş Mardinli Kızlar Okusun”  Projemizde Üniversite Öğrencisi 25 Kızımıza düzenli burs desteği veriyoruz.
2020’de Merit Grup Real Mardin takımımızla, Kulüp Başkanımız ve Çok Değerli Hocamızın Hedefleri doğrultusunda Alt Yapımızı güçlendirerek öncelikle Süper Lig’de kalıcı olmak orta vadede ise Avrupa Şampiyonasına katılabilmek için gerekli desteği vermeye çalışıyoruz.
İlk ve Orta Okul eğitimini Mardin’de tamamlayan biri olarak gençlerimizin , özellikle de kızlarımızın Sportif Faaliyetler gereği  değişik Şehirlerimizi görmelerini Sosyal ve Kültürel gelişim olarak çok değerli buluyorum.
İnanıyorumki genç yaşlarında yaşayacakları bu süreçler, Sosyal ve Kültürel anlamda gelişmelerine katkı sunacak, kendi hayatları ile ilgili en doğru kararları vermelerine yardımcı olacak ve onları güçlendirecektir.
Başarılarımızın devamı dileği ile…

M.Zafer Karataş
Merit Grup Yönetim Kurulu Başkanı

ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) Burs Programı

Merit Grup Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile “Hayriye Karataş Mardinli Kızlar Projesi” kapsamında Yılda 25 kız öğrencimize burs sağlayarak eğitimlerine katkı sağlıyor…

 

Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Okulu

Merit Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Zafer Karataş’ın babası olan emekli öğretmen Necmi Karataş adına yapılan “Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Okulu”nda eğitim öğretim başladı.

 

Merit Grup, eğitim ve spor da olduğu gibi sanata da destek vermektedir.

Sponsoru olduğumuz, gelecek vaad eden Senaryo Yazarı/ Yönetmen Kıvanç Sezer’in “Küçük Şeyler” filmi 29 Kasımda vizyona girdi.

Merit Grup Real Mardin Masa Tenisi Sponsorluğu


Mardin’in medarı iftiharı olup, Masa Tenisi dalında 1. Ligde bayan ve 2. Ligde de erkek takımı ile başarılı bir sezon geçiren Real Mardin Masa Tenisi Spor Kulübü, İstanbul’da faaliyet gösteren Merit Grup A.Ş. ile iki yıllık sponsorluk sözleşmesi imzaladı.